Сьогодні місце роботи сучасної людини перемістилося в зручний комфортабельний офіс за комп’ютер. Здається, що і непогано. Пішли в минуле кульмани, друкарські машинки та інші атрибути інженерів, архітекторів, бухгалтерів. Все чудово, але… Робота стала статичною та малорухливою. Людина на 8 годин прикута, образно говорячи, до робочого місця. Звичайно, це негативно впливає на фізичний стан та працездатність. Але все це можна виправити, якщо регулярно користуватися наступними рекомендаціями.

1. Іжа для мозку

Щоб зберегти ясну голову в процесі роботи, людському мозку потрібен кисень. Періодично провітрюйте приміщення. Робіть це незалежно від пори року. Слідкуйте за якістю фільтрів в кондиціонері. Це дуже важливо. Адже там накопичується пил, а це вже ризик для бронхів та легенів.

2. Вправи для офісного працівника

Вправи для офісного працівникаП’яти-десяти хвилинна перерва на провітрювання — це чудовий привід відірватися від комп’ютера і розім’ятися. Зробіть пару простих вправ для спини та ніг і ваш організм буде вам дуже вдячний. Робіть їх з посмішкою, наповніть тіло радістю руху.

Почніть офісний фітнес з шиї. Плавно, без різких рухів, повертайте головою вправо, потім вліво. Цю вправу періодично можна виконувати і в сидячому положенні. Потрібно розуміти, що від сидячої роботи в першу чергу страждає шия.

Друга вправа — підніміть плечі максимально вгору, опустіть. Також можна практикувати в сидячому положенні.

Наступна вправа на розтяжку спини, розслаблення м’язів та розтягування хребта: нахиліться вниз, руки розслаблені. Уявіть, що руки — це струмені води. Вони плавно течуть вниз, від спини до підлоги. Повірте, виконуючи цю вправу постійно, ви легко зможете діставати до підлоги не тільки пальцями, а й навіть долонями.

Після цієї вправи вже зовсім легко буде зробити кругові рухи стегнами вправо-вліво.

І на завершення — розминка для гомілковостопного суглоба: ходьба на місці не піднімаючи коліна. Тільки носок-п’ята.

3. Йога для офісних працівників

Йога для офісних працівниківГодини роботи за столом, часто поєднуючись з надмірним стресом, значно сприяють погіршенню нашого психофізичного стану. Тим не менш, ви можете — навіть сидячи з своїм столом — виконувати вправи, які допоможуть вам розслабити спину, зап’ястя та плечі. Вам не потрібно переодягатися або мати якесь обладнання, щоб виконувати прості вправи. Для йоги в офісі вам потрібен просто стілець та легке бажання. Навіть найпростіша гімнастика значно покращить ваше самопочуття і комфорт роботи.

В довгостроковому сидячому положенні нерівномірно розподіляється маса тіла, яка викликає перевантаження шийного та поперекового відділів хребта і є частим джерелом виникнення болю в цих областях. Вправи на хребет, зокрема, нахили, скручування та вигини, можуть допомогти вам впоратися з дискомфортом в спинному відділі:

  • Скручені положення — активують м’язи хребта, подовжують та зміцнюють їх.
  • Нахили — рівномірно розтягують нижню частину хребта, м’язи попереку і задню частину тіла.

4. Вода — це життя

Усім відома важливість і життєва необхідність води для організма — до двох літрів на день. Тому, після легкої розминки вона більш ніж доречна. Ми рекомендуємо зарядку для офісних працівників суміщати з корисними трав’яними чаями. Можна заварювати звичайну м’яту, а можна зробити підбадьорливий напій, який в осінньо-зимовий період підвищить опірність організму. В термос покладіть шматочки імбиру, чайну ложку куркуми, залити окропом. Додати сік лимона та мед. Це і смачно, і корисно.

5. Енергія для тіла

Окрім кисню, рідини і руху, нашому організму необхідно заряджатися енергією. Думати, що якщо ви цілий день сидите, то витрачаєте її мало — це помилка. При розумовій роботі мозок спалює не менше калорій, ніж при фізичній. Ну і всі органи не припиняють функціонування. Тому, як би ви не були зайняті, робіть невеликі перекуси протягом дня. Це можуть бути горіхи, фрукти, йогурт або сир. І не забувайте про повноцінний обід! Голод для організма — це стрес. А стресів у нас і без того вдосталь, щоб добровільно створювати їх самому для себе.

6. Посмішка і позитивне мислення

Посмішка і позитивне мисленняБезсумнівно кожен із нас протягом робочого дня відчуває фізичний і емоційний занепад. Все це можна виправити: подумайте про щось, що приносить вам радість. Про щось приємне. Посміхніться. Якщо немає бажання посміхатись — почніть просто розтягувати губи в посмішці. Зробіть декілька таких вправ і, повірте, ваш емоційний стан значно покращиться. Посміхайтесь своїм співробітникам, посміхайтесь клієнтам, посміхайтесь навіть розмовляючи по телефону. Мисліть позитивно і тоді для сумних думок вже не залишиться місця.

7. Комфорт на робочому місці

Там, де ми проводимо 8 годин нашого життя, нам повинно бути добре. Зробіть своє робоче місце максимально комфортним. Зручне крісло — важливий елемент. Ваша спина повинна прилягати до спинки стільця, тоді є шанс, що ви не будете сильно втомлюватися. Монітор розташуйте на зручній особисто для вас відстані. Робоче місце повинно бути гарно освітленим, інакше очі будуть втомлюватися.

8. Подивись і відпочинь

Звичайно, наші очі втомлюються від постійної напруги. Дайте їм декілька хвилин перепочинку. Можете просто заплющити їх і, розслабившись, помріяти. Можете зробити гімнастику для очей. Обертайте ними вправо-вліво. Подивіться вдалину перед собою. Це зніме напругу.

9. Робота в радість

Створюйте сприятливу атмосферу в колективі. Любіть те, чим ви займаєтесь. Ставтеся до роботи креативно і творчо. Надихайтеся самі та надихайте інших. Наповнюйте свій день сенсом і любов’ю.

Ця збірка простих правил допоможе зробити ваше перебування в офісі більш комфортним і приємним. Будьте успішними, здоровими та щасливими.

Читайте також: