Секрет правильного харчування перед тренуванням

Експерти нашої Компанії наголошують на важливості збалансованого і правильного харчування перед тренуваннями, адже у спорт залі часто можна зустріти жінок і дівчат, які приходять на тренування абсолютно голодними, в надії швидше схуднути. Але з таким підходом можна очікувати тільки непродуктивність, занижену концентрацію на вправах і запаморочення. А ще такий спорт не принесе ні радості, ні задоволення, і зазвичай закінчується дуже швидко і з великою порцією негативу.

Якісний результат від тренувань залежить як від самих вправ, так і від харчування. Правильний раціон харчування перед тренуванням можна скласти, відповівши на кілька запитань:
— Яка мета тренування: схуднення або набір м’язової маси?
— Який проміжок часу між прийманням їжі й тренуванням?
— Коли плануєш заняття: вранці / вдень / ввечері?

Оскільки ми розкритикували підхід для схуднення приходити на тренування голодним, давай в цій статті розглянемо харчування з метою зниження ваги. Ідеальний раціон харчування до спортивного заняття включає в себе як білки, так і вуглеводи, а виключає жири.

Вуглеводи потрібні, що б забезпечити енергією наші м’язи й мозок. Під час фізичного навантаження таке «паливо» спалюється в першу чергу. Наш організм запасливий і після буде відновлювати запаси того, що він втратив. Для схуднення необхідно, що б «паливо» було глікогенним, адже з жиру організм не може добути достатню кількість енергії.

Наприклад, протягом 30-ти хвилинного фітнесу, спочатку спалюється глікоген і вже після, до 48 годин, організм спалює жир для відновлення витраченого ресурсу, а також заново накопичує той же глікоген. А якщо під час тренування спалювати жир (Не їсти перед тренуванням і давати спалювати «запаси»), то 48 годин організм його і накопичує, адже це «паливо» для організму на випадок наступного активного заняття.

Білки можуть бути джерелом енергії тільки після фізичного навантаження, адже вони необхідні для постачання амінокислот активним м’язам. У підсумки одразу після тренувань синтез білка в м’язах сильно зростає.

Споживати жири до тренування не рекомендовано, вони сповільнюють весь процес травлення їжі. Жирна їжа має властивість перебувати в шлунку довше, викликає тяжкість, коліки, нудоту або навіть блювоту під час тренування при надмірних навантаженнях.

Тепер розглянемо друге питання, на який ти собі відповідала — проміжок часу між тренуванням і харчуванням. Від цього залежить в якій кількості й що саме варто вживати. Ми розглянули три варіанти харчування:
— за півгодини-годину до заняття вживай рідку їжу або швидкі вуглеводи: смузі з фруктів, йогурт або кефір, білковий коктейль;
— за півтори-дві години рекомендовано вживати білок зі складними вуглеводами: яйця з вівсянкою, сир з фруктами, куряче філе / риба з рисом або цілозерновим хлібом;
— за 2,5 години до фізичної активності можна дозволити повноцінне змішане приймання їжі, але все одно бажано без смажених продуктів.

Запишитесь на первое занятие

phone instagram facebook telegram copyright checked play close